Week 7 – 2025

Ik weet niet hoe jullie er in Nederland over denken maar ik heb wel weer zin in de lente! De winter was hier zacht, ijskoud is het niet echt geweest maar het mag van mij wel weer wat warmer worden. Gelukkig is de lente in aantocht.

Maandag is schoonmaakdag. Ik ruim de weekendzooi op, gooi de was in de wasmachine en maak het boodschappenlijstje voor deze week. Daarna koffie in het zonnetje, die heb ik verdiend vind ik.

De amandelbomen zijn in volle bloei, de roze bloemen zijn prachtig om te zien! We hebben ons zwembad deze winter ook gewoon onderhouden. Hij is niet verwarmd dus zwemmen doen we niet in de winter maar als we de pomp helemaal uit zouden zetten dan wordt het water groen. Doen we dus niet. Aanhangers van de Wim Hof methode zijn overigens gewoon van harte welkom om ons zwembad te gebruiken.

Dinsdag en woensdag werk ik buiten en soms is de zon in mijn beeldscherm best irritant. Lekker warm is ‘ie wel. Als Bibi uit school komt zorgt ze voor de poezen, evenveel brokjes voor iedereen!

Donderdag zijn we uitgenodigd om bij de buren te komen eten. Met gevulde eitjes (met tonijn) vooraf.

En arroz con costra als hoofdgerecht. Een gerecht dat zijn oorsprong in Elche vindt. Het is rijst met kip en verschillende soorten worst met een korst van ei. De rijst wordt als ‘ie bijna gaar is overgoten met ei en gaat daarna de oven in. Zo vormt zich de korst. Na het hoofdgerecht volgde de cheesecake van Javi en je kunt je vast wel voorstellen dat we daarna met een flink volle buik terug naar huis gingen.

Donderdag mocht ik helpen tijdens de activiteitenmorgen op school. Voor mij ook erg spannend omdat veel kindjes en de juffen over het algemeen Valenciaans spreken en ik daar echt niets van versta. Gelukkig vonden de kindjes en ik het erg gezellig en mag ik ergens in april nog een keertje komen helpen.

Vrijdag hadden we afgesproken met Roger en Monique van Sierra Granja de Alpacas in Hondon de las Nieves. Super leuk om kennis te mogen maken met hun alpacas, ze waren erg nieuwsgierig en aten zelfs uit Bibi’s hand! Ook erg leuk voor gasten van Casa la Rambla want het is mogelijk om samen met deze dieren te picknicken of te genieten van een high tea. Roger verhuurt daarnaast (elektrische) fietsen en dat is ook een leuke extra dienst die we onze gasten aan kunnen bieden. Op hun website vind je alle mogelijkheden.

En zo sluiten we de week weer af, tot volgende week!

No Comments Yet

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.