Week 52 – 2024

De week begon goed maar eindigde met griep. Bibi was al een hele tijd flink verkouden en dat resulteerde uiteindelijk natuurlijk ook in een zieke mama én papa. Omdat het kerstvakantie is probeerden we er toch af en toe maar even op uit te gaan. De laatste week van het jaar!

Vakantie betekent lekker uitslapen en veel leuke dingen doen samen. We ontbeten in het zonnetje en ik dook gezellig samen met Bibi de keuken in om een cake te bakken. Toen de buurmannen later op de ochtend toevallig op de koffie kwamen mochten zij ‘m testen en hij werd goedgekeurd. Bibi trots.

Hier in Spanje viert men maar 1 kerstdag en is kerstavond al een heel belangrijk onderdeel van de kerstviering. Op kerstavond komt de kerstman bij ons thuis langs en het plan was om daar even leuke foto’s van te maken. Dat mislukte want Bibi was zo onder de indruk van hem dat ze zich volledig aan me vastklampte, haha! Ze wist dat hij kwam en verheugde zich er erg op maar het was toch even te spannend.

Op eerste kerstdag waren we bij Pim en Melissa uitgenodigd, zij wonen sinds mei van dit jaar met hun 5 kinderen aan de andere kant van het dorp. We zorgen samen voor lekkere hapjes en ik kook de avond ervoor alvast albondigas, Spaanse gehaktballetjes. 1e kerstdag wordt een gezellige middag in het zonnetje, we zitten lekker in de tuin en de kinderen vermaken zich samen prima! Helemaal goed zo.

Bibi krijgt van de kerstman onder andere knutselspullen en ik wist niet zeker of diamond painting al iets voor haar was maar ze blijkt het hartstikke leuk te vinden!

Op tweede kerstdag hebben we geen plannen en we besluiten in de loop van de middag even een wandeling te maken. We rijden naar Rio Chicamo, op ongeveer 20 minuten rijden van La Romana en het is er prachtig! We lopen niet zo heel erg ver en moeten dus zeker nog een keer terug.

Ik voelde me tijdens de wandeling al niet zo heel erg lekker en besloot er thuis maar even bij te gaan liggen. De rest van de dag bleef ik uiteindelijk ook gewoon in bed, lang geleden dat ik me zo beroerd gevoeld heb.

Geïnfluenced door TikTok besloot ik het er ook eens op te wagen en bakte ik een brood. Eigenlijk heel simpel en met behulp van mijn gietijzeren braadpan in de oven lukte de eerste poging best goed. Heb er alleen zelf niet zoveel van gegeten omdat de eetlust verdwenen was door de griep.

Vrijdagavond gingen we naar Alicante om de lichtjestour van Alicante Like a Local te lopen. De stad is rond de feestdagen prachtig verlicht en dankzij deze route kwamen we langs de mooiste versieringen. Bibi viel redelijk snel in slaap in de wandelwagen en tukte lekker 1,5 uur lang en dat was voor ons het sein om een terrasje bij de pizzeria te pakken en te genieten van een lekkere pizza. Bibi hebben we natuurlijk later alsnog wat te eten gegeven, geen zorgen!

Tot volgende week!

No Comments Yet

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.